logo drevitalodkaz na drevené oknáodkaz na plastové oknáodkaz na interiérové dvereodkaz na interiérové dvere
Pre informácie o tovare nás kontaktujte na    038 / 542 6465,     0905 / 205 145  

Drevené okná a dvere

DREVENÉ EUROOKNÁ

 

 

        

Drevené okná sa používajú oddávna a v súčasnosti prežíva drevo v stavebníctve svoju renesanciu. Tento materiál vykazuje minimálnu rozťažnosť. Je pevný a má vynikajúci tepelný odpor, čiže nevytvára tzv. tepelné mosty medzi interiérom a exteriérom. Drevené okná sa vyznačujú svojou neopakovateľnou kresbou a štruktúrou.  Správne navrhnuté drevené okná dotvárajú architektonický vzhľad budovy alebo domu. 

Drevo je nadčasový materiál a jediná obnoviteľná surovina pre výrobu okien.

Všetky naše drevené eurookná sú vybavené celoobvodovým kovaním od firmy Siegenia-AUBI modelovou radou Titan AF.  Pre drevené okná je možné použiť izolačné dvojsklo, ale aj trojsklo v rôznych hrúbkach.  Možnosti zasklenia sú dimenzované stavebnou hrúbkou profilov.
                        
          

 

Naša ponuka drevených okien

 

 

 

  • Drevital 68  ( stavebná hrúbka 68mm )
  • Drevital 78  ( stavebná hrúbka 78mm )
  • Drevital 92  ( stavebná hrúbka 92mm )

 

 

 

  

 

 

Eurookná:  DREVITAL 68
 

Základným modelom drevených eurookien verzia Drevital 68 so stavebnou hrúbkou 68mm.  Pri výrobe sa používajú drevené eurohranoly všetkých dostupných drevín.  Ide o kategóriu okien cenovo najdostupnejšiu, pričom si však zachováva svoje kvality a životnosť. 

Na zasklenie sa používa izolačné dvojsklo v hrúbke 24mm s koeficientom prestupu tepla  Ug=1.1  ( nieje možné použiť trojsklo ).

 

 

Eurookná:  DREVITAL 78
Nástupcom základého modelu je drevené eurookno Drevital 78 so stavebnou hrúbkou 78mm.  K jeho uvedeniu na trh prispeli zvýšené nároky investorov na tepelnú izoláciu.  Oproti modelu 68 ponúka možnosť zasklenia izolačným trojsklom o celkovej hrúbke 34mm s koeficientom prestupu tepla  Ug=0.7  ( izolačné dvojsklo sa nepoužíva ).  Taktiež samotná konštrukcia a zväčšená stavebná hrúbka prispievajú k lepším tepelnoizolačným vlastnostiam.  Svoje uplatnenie nájde hlavne pri rekonštrukciách, ale svojími vlastnosťami sa hodí aj na novostavby.  Taktiež ako pri predošlom modely na výrobu je možné použiť akúkoľvek dostupnú drevinu.  

 

 

Eurookná:  DREVITAL 92

Najnovším modelom, ktorý sme uviedli na trh je eurookno DREVITAL 92 so stavebnou hrúbkou  92mm.  K jeho vývoju prispeli opäť požiadavky investorov.  Dopyt po energeticky nenáročných budovách a výstavba pasívnych domov sa každoročne zvyšuje.  Aby sme dokázali uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov prišli sme na trh s oknom Drevital92.  Jeho masívna konštrukcia umožňuje zasklievať izolačné trojsklá o celkovej hrúbke 44mm s koeficientom prestupu tepla Ug=0.5

Pri výrobe sa používajú akékoľvek dostupné dreviny.  Tento typ okien je priamo určený na pasívne domy a nízkoenergetické budovy.

 

 

 

 

Základné typy drevených okien:

 
pravouhlé okná šikmé okná oblúkové okná
     

 

 

 

 

MATERIAL:

 
Najčastejšie používaným materiálom na výrobu drevených eurookien je trojvrstvý smrekový a dubový eurohranol prípadne na želanie zákazníka eurohranol s exotického meranti.  
   

eurohranol SMREK

Smrekový eurohranol je najpoužívanejší pri výrobe eurookien. Drevo je mäkké, tvarovo stále a veľmi trvanlivé. V ponuke je smrekový eurohranol FIX a CINK.

eurohranol DUB

Dubový eurohranol je veľmi tvrdý a húževnatý materiál vhodný pre najnáročnejších zákazníkov. Je mimoriadne odolný proti poveternostným vplyvom. V ponuke je vo forme FIX.

eurohranol MERANTI

Eurohranol s Meranti je najžiadanejšia tropická drevina na našom trhu. Meranti je polotvrdý materiál, tvarovo stály a svojou kresbou sa veľmi podobá na Dub.

V ponuke je vo forme FIX.

 

 

 

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA:

 
Drevo je jedinečný prírodný produkt. Pracuje podľa klímy, vlhkosti a okolia a v priebehu času sa mení. Aj škodcovia ako plesne, huby, červotoče a iné môžu drevo dlhodobo zmeniť-poškodiť. Aby bola prirodzenosť všetkých surovín pekná tak ako v prvý deň, potrebuje zvláštnu úpravu a starostlivosť.  

V našej firme nenechávame nič na náhodu a preto sme stavili na overenú kvalitu, ktorá sa ukrýva pod značkou ADLER. Vhodne použitá povrchová úprava produktmi ADLER, je zárukou, že Vaše výrobky budú obdarené nielen esteticky jedinečnými povrchmi, ale hlavne vysokou odolnosťou a spoľahlivou ochranou voči podmienkam prostredia.


         
Našim záujmom je, aby Vás krása drevených častí interiéru ako aj exteriéru tešila po dlhé, dlhé roky.                                        
Viac o povrchovej úprave: http://www.adler.sk/sk/

 

 

 

 

 

 

VCHODOVÉ DVERE

 

                  Drevené dvere sú svojou štruktúrou, farebnosťou a variabilitou prevedenia ideálnym riešením pre vstupy do budou. Drevené dvere majú nezameniteľnú kresbu,výborné tepelnoizolačné vlastnosti a vysokú pevnosť. Tvar, veľkosť a celkové prevedenie dverí prispôsobíme individuálnym želaniam.    Pri navrhovaní dverí vám ochotne poradí náš personál.

     Popri originalite a aktraktívnom vzhľade dbáme hlavne na kvalitu spracovania a samozrejme aj bezpečnosť.

   

Vchodové drevené dvere môžu byť tak ako okná pravouhlé, oblúkové alebo šikmé podľa individuálnych požiadavok zákazníka.

 

Novinka pre vchodové dvere - nový typ dverných závesov
                                                         
     

 

 

HS PORTÁL

 

Posúvne prvky, ktoré vedú na balkón, terasu alebo do záhrady sú súčasným trendom a zvyšujú svojimi veľkoplošnými krídlami kvalitu vášho bývania. S posúvnym kovaním HS-portál vytvoríte vo svojom domove atmosféru plnú svetla.
 HS-portál Vďaka vyspelej technike je možné bezpečne ovládať aj krídla s hmotnosťou 400kg a to bez vynaloženia veľkého úsilia.  HS-portál